Pazar , 24 Mart 2019

Meleklerin Aşkı 2. Bölüm Özeti ve Fragmanı

İlk bölümü ile Türk dizi izleyicilerinin dikkatini çekmeyi başaran Meleklerin Aşkı’nda işler karışıyor. Son bölümde bir bar partisinde bıraktığımız dizinin esas oğlanı ve kızı arasında soğuk rüzgarlar esmeye başlıyor. Partide her şey çok güzel başlamış olsa da sabah uyandıklarında ikili bir “Hang Over” vakası yaşıyor.

Meleklerin Aşkı 2. Bölüm Özeti

Herkes tam da Yağmur ve Melek arasında daha dizinin ilk bölümünde ufak da olsa, bar patisi vesilesi ile bir kıvılcım, azıcık da olsa bir kıpırdanış beklerken Yağmur sabah Melek’in yakın arkadaşlarından Deniz’in yanında uyanıyor. Gördüğü manzara karşısında dumura uğrayan Melek ve olayın hiçbir şey hatırlamayan faili Yağmur, birlikte bir taksi ile evin yolunu tutuyorlar. Kafalarda bir milyon soru, kuyrukları birbirine değmeyen kırk tilki dolanıyor. Yağmur olanı biteni hatırlamaya çalışsa da beceremiyor. Melek ise gördüğü manzaran son derece emin. Emin olamadığı tek şey ise bu görüntüyü neden bu denli taktığı. Hem “aman canım bana ne?” diyor, hem de içi içini kemiriyor. Yağmur ise Dimyat’a bulgura giderken acaba evdeki pirinçten mi oldu diye kara kara düşünüyor.

Ev ahalisi masadayken, asık suratlı ikili içeriye giriyor. Melek’in “nerelerdeydin sen?” sorusuna, “Denizlerde, Yağmur’la birlikte” cevabını vermesi Rukiye’yi sevindirirken, Necmettin’in yediğini, içtiğini boğazına diziyor.

Melek üzgün, Melek kırgın; ama Yağmur da düşünceli ve kararsız vaziyette. Deniz, Yağmur’un bu kendine gelememiş halinden istifade edip olayları kendi dilediği gibi manipüle etmeye çalışıyor. Yağmur bile neredeyse Deniz’le sevgili olduğuna inanacak.

Bir afra, bin tafrayla evden ayrılan Yağmur, evde tekrar kalıp Melek’in kalbine girebilmek için ev ahalisinden özür diliyor. Hatta Necmettin’in eşeklerinden bile… Necmettin de eşeklerinin onayını almadan affedemeyeceğini söylüyor. Olaylar biraz durulunca, Rukiye, Yağmur’u çapraz sorguya alıyor. Yağmur olan biteni, Deniz’in yanında uyandığını anlatınca Rukiye’den ardı ardına tokatlar geliyor.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi Yağmur’un da yakın arkadaşı Melek’ten hoşlanıyor. Olaylar devasa bir sorun sarmalı haline gelirken Melek Rukiye’den üstü kapalı bilgiler alıyor. Rukiye, Yağmur’un sevdiği kız hakkında birkaç tüyo verip Melek’i uyandırmaya çalışsa da, artık saflığından mıdır nedir bilinmez, Melek kızımız, o özel kızın kim olduğunu anlayamıyor ve başlıyor Yağmur’u sıkıştırmaya.

Yağmur, Melek’ten emin olamadığı için açılmayınca, Melek işi hafiyeliğe döküp Yağmur’u takibe bile alıyor. Yağmur’u açılmaya zorlarken sanki o özel kişinin kendisi olduğunu da kavramaya başlıyor. Laf aramızda Melek de Yağmur’a karşı boş değil hani. Bu hengamede Yağmur’la Deniz’in bir ilişkisi olmadığı ortaya çıkıp Yağmur aklansa da taşlar bir türlü tam olarak yerine oturmuyor.

Melek’le Yağmur böyle itişedursun, evde curcuna da eksik olmuyor. Bir örümcek korkusu sarmış durumda ahaliyi. Evin gidişatından hoşlanmayan Necmettin eve kamera sistemi kurdurmaya karar veriyor. Yakaladığı bir görüntü de Yağmur’u zor durumda bırakacak anlaşılan.

Ha bir de yol üstünde Necmettin’e denk gelen travestiler var ki Necmettin’de büyük bir travmaya sebep oluyor.

Anlaşılan bu hafta da Meleklerin Aşkı, bizi oradan oraya sürükleyecek. Sorular ve cevaplar birbirini takip edecek. Bu kadar aşk koşuşturmacasının içine eklenmiş mizah dolu sahnelerle de sinirlerimizi gevşetecek anlaşılan. Bakalım Melek ve Yağmur birbirlerini çözebilecek ve bir araya gelebilecekler mi?

Meleklerin Aşkı 2. Bölüm Fragmanı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*